Штучна трава

Штучна трава – гідний конкурент натурального газону, але значно стійкіший до зносу, не вимагає ретельного та частого обслуговування, не змінює об’єм та колір.

Штучна трава являє собою рулонний матеріал, який традиційно виробляється за технологією тафтингу, в процесі якого об’ємні волокна, які імітують стебла трави, вплітаються в високо еластичну основу (підкладку). Потім ця основа покривається латексом. Основа в свою чергу такоє складається зі штучних поліпропіленових волокон.

Існує також другий новітній метод з’єднання волокон у підкладку-вплетенняю Різницю можна побачити на фотографіях.

Зрозуміло, що трава волокна якої вплетені в основу, стійкіша, але її ціна відповідно вища.

Покриття зі штучної трави добре пропускає воду, не допускаючи при цьому утворення застійних калюж. Висота ворсу може бути різною і залежить від виду спорту (або видів спорту), які обрані Замовником для гри на ігровому спортивному майданчику.

Пкереваги штучної трави:

 • Зносостійкість
 • Невимогливість у догляді
 • Можливість гри в будь-яку пору року та при різних погодних умовах
 • Рівномірність
 • Екологічно чисте покриття, яке не вимагає використання пестицидів та води

Штучна трава укладається на відповідно приготовану (побудовану) ділянку, яка складається з декількох шарів. Структура основи для поля зі штучною травою може бути різною та залежить від інтенсивності передбаченого користування поля/майданчика, місцевості, рекомендацій виробників для конкретно свого типу трави, наявного бюджету та інших факторів. Ось один приклад влаштування основи:

Після влаштування трав’яного покриття на підготовлену ділянку, воно засипається піском та гумовою крихтою.

Як вибрати штучну траву ?

Це неоднозначне питання оскільки є багато характеристик, які необхідно або можна врахувати. Якщо дивитися на вже влаштовані поля, можна сказати, що європейські виробники характеризуються хорошим співвідношенням якості та ціни, оскільки штучна трава залишається зеленою та незношеною роками. Основна причина вибрати штучну траву-це передусім скористатись перевагами простого догляду та гарного вигляду газону.

Монофіламент чи фібрильована?

Є два типи штучної трави? Монофіламент та вібрильована. Фібрильована трава – це широкі поліетиленові ворсинки трави сітчастої структури. Фібрильоване волокно має одну нитку при основі, яка далі розщепляється на декілька ворсинок. Найбільший недолік фібрильованої трави-це те, що вона не виглядає як натуральна. З часом, нитки розщепляються і тоді вона більше нагадує натуральний газон. Фібрильована трава-це бюджетний варіант, тому часто застосовується на муніципальних майданчиках.

Якщо передбачається інтенсивне користування ігровим полем\спортивним майданчиком, ми рекомендуємо монофіламентну траву. Монофіламентна штучна трава- це окремі ворсинки, які з’єднуються в пучок. Монофіламента трава має більш натуральний вигляд та є стійкішою до зносу та ультрафіолетового випромінювання. Якісні характеристики монофіламентної штучної трваи залежать від багатьох показників, таких як:

Dtex

DTex – це співвідношення довжини та маси, яке вимірюється як вага волокна на довжину у 10 000 метрів. 10000 dTex, наприклад, означає, що волокно довжиною 10 000 метрів важить 1 кг.

Волокно

Товщина нитки, з якої виготовляється волокно, вимірюється у мікронах. Звісно, чим більше мікрон має трава, тим вона зносостійкіша, але відповідно і дорожча.

Найпоширеніша форма ворсу штучної трави- прямокутна. Також існує багато інших- діамантова, V- подібна, ромбоїдна та інші, а також комбінації декількох форм на одному килимі. Яка форма краща-питання індивідуальне та залежить від конкретного виду спорту. Окрім цього, покриття може складатись з прямого, крученого (спірального) ворсу або комбінації цих двох типів. Шляхом вплетення закрученого ворсу досягається більша пружність штучної трави. Ворс може з’єднуватися з підкладку методом тафтингу або шляхом вплетення.

Висота ворсу складає, як правило, від 30 до 60 мм.
Загальна вага ворсу на м2 також є важливим показником якості трави.
Колір волокна важливий для його зовнішнього вигляду. Штучна трава буває одного, або декількох відтінків.

Підкладка

Підкладка складається з тканинного матеріалу, зроблена зазвичай з поліпропілену та покрита латексом. Цей матеріал може бути підсилений додаванням додаткових шарів. Зазвичай підкладка складається з двох шарів-основного та підсилюючого. Важливим для пропускної здатності штучної трави є наявність/кількість/розташування дренажних отворів. Якісна штучна трава володіє чудовими водопропускними характеристиками та при якісно побудованій основі, не утворює застійних калюж.

Інші характеристики

 • Калібр відстань між двома сусідніми лініями прошиття
 • Кількість волокон в одному пучку
 • Кількість пучків в 1 квадратному метрі та кількість пучків в одному ряду довжиною 1 м
 • Сила зчеплення пучка визначає силу зціплення волокна з підкладкою та в основному залежить від якості основного шару підкладки. Вимірюється в ньютонах.
 • Загальна вага трави на м2.
 • Стійкість до ультрафіолетового випромінювання- один із параметрів, який визначає довговічність покриття. Дослід проводиться згідно міжнародним стандартам.
 • Зносостійкість тестується згідно міжнародним стандартам, на сьогодні по методу Lisport.
 • Стійкість кольору штучної трави до ультрафіолетового випробмінювання. Вимірюється згідно стандартам DIN 54004.. Кольоростійкість визначається кількісно та результати дослідження демонструються на синій шкалі, яка складається з восьми рівневої системи (1 бал означає дуже низьку кольоростійкість).
 • Пропускна здатність вимірюється кількістю пропущеної води за одиницю часу.

Сертифікація FIFA

Показником якості штучної трави для футбольних полів є сертифікація від FIFA. Усі наші партнери являються виробниками штучної трави, яким надає перевагу FIFA (“Fifa preferred producer”) та мають відповідні сертифікати.

Як бачимо, існує дуже багато характеристик, які необхідно враховувати при виборі штучної трави. ТОВ “ТПК Будспорт” надасть фахову консультацію по конкретному ігровому спортивному майданчику.

×
×
×